Vysnívaná postava v nedohľadne? Tomu never…

Všetky z nás z času na čas zatúžia po krajšom tele. Či už sa chceme páčiť, alebo, v horších prípadoch, máme problém aj s jednoduchými pohybmi. Aj vám sa už stalo, že ste po pár minútach behu nedokázali lapiť dych? Je načase začať si budovať kondičku! Nehrozí však žiadne drastické cvičenie či dlhé hodiny v telocvični. Recept na pevné telo je oveľa jednoduchší.

kliky

Hýbte sa

Hýbte sa vždy, keď je to možné. Tu je pár príkladov:

· Choďte vyvenčiť psa. Že nijakého nemáte? Tak si ho zadovážte. Pes je totiž pri snahe o lepšie telo výborný spoločník. Pri jeho výbere však dbajte o to, aby mal o pohyb minimálne taký záujem ako vy. Ideálne sú energické zvieratá, napr. pastierske psy a teriéry, k najlepším však patria Maďarská vyžla a Weimarský stavač.

čistič

· Venujtesvoj čas deťom. O deťoch sa nie nadarmo hovorí, že sú živé striebro. Pri hre s nimi, najmä vonku, sa kalórie spaľujú bez toho, aby ste sa o to nejako urputne snažili. Hry ako naháňačky, na babu a mnoho ďalších spevnia nielen vaše telo ale aj vzťahy.

· Upratujte. Boli by ste prekvapení, koľko kalórii dokáže človek spáliť pri domácich prácach. Už pri žehlení či umývaní riadu dostávajú niektoré svaly zabrať. Nezabudnite pri tom na správny postoj, ktorý poznačí vaše brušné svalstvo. Na čele rebríčka domácich prác je vysávanie, pri ktorom sa kalórie doslova topia.

· Športujte.Nie však s cieľom schudnúť. Zaraďte si šport ako súčasť dennej rutiny, dá sa pri ňom skvele odpočinúť. Postačí párkrát do týždňa polhodinka – hodinka na bicykli a výsledky sa určite dostavia. Alebo sa venujte turistike. Pri pešej chôdzi prírodou dokonale zrelaxujete ducha a čo-to spálite.

příroda

Tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ:

1. Pite – pravidelný pitný režim dokáže zázraky, ak chcete schudnúť tak by ste denne mali vypiť aspoň 2 litre čistej vody bez umelých sladidiel!
2. Denník –značte si, keď počas dňa niečo zjete a večer po jeho prečítaní uvidíte, čo by ste mali obmedziť
3. Obmedzte sladkosti – čo sa týka chudnutia,neexistuje nič ako zdravé zákusky, dobrou náhradou môžu byť napríklad orechy a ovocie