Peniaze ako nástroj moci


Peniazmi si dokážeme kúpiť všetko. Vlastne okolo nich sa točí moc i politika. Pretože moc a politika sa udržuje prísľubom silnej ekonomiky, z ktorej plynie čo? Peniaze! Mohli by sme byť už na Marse alebo mať lieky proti rakovine, len na to treba- áno, peniaze. Takéto priority si môže vychutnávať len pár ľudí, ktorí sú bohatí. Ako ľudstvo by sme boli schopní byť o dosť pokrokovejší len nás brzdia zasa tie peniaze. Stretnete človeka na ulici a vraví, že potrebuje vašu pomoc. Nepotrebuje povzbudiť, potrebuje peniaze. Prečo chodia ľudia na úrad práce? Nie pre radu, pre peniaze. Lieky, ošetrenie, zdravie, si nimi kupujeme takisto. Lekári, ktorí vyštudovali medicínu a spoliehajú sa na nich, sú na nich odkázaní hlavne starší a nevládnejší ľudia, rezignujú, pretože im nestačia- peniaze.
celý svět
So školstvom je to rovnaké. Prečo sme boli svedkami niektorých vojnových konfliktov? Kvôli rope, z ktorej idú- peniaze. Na čom stoja všetky služby, ktoré denne využívame? Na plate zamestnancov. Kto odkupuje a buduje podniky, ktoré tvoria a zaisťujú potrebné služby? Ľudia, ktorí si to môžu finančne dovoliť. A robia to pre náš prospech? Aj áno , ale v prvom rade to robia pre svoj finančný zisk. Celá stabilita štátu je postavená na občanoch a tí vo svojom štáte zostávajú, pretože sú odkázaní aspoň na nejaký plat.
demokracie
Bez peňazí sa nemôžu hnúť. Takže štáty a únie, občania stoja na peniazoch. Prečo niektorí občania, ako napríklad Slováci odchádzajú do armády, bojovať za vec a krajinu, ktorá sa ich netýka? Ani ten hlavný vojenský a politický konflikt sa ich nedotýka. Prečo teda vznikajú tieto vojenské posily z týchto nezainteresovaných okolitých zemí? Kvôli vysokej poistke a platu. A teda vznikajú vojaci, vznikajú zbrane a vznikajú konflikty kvôli moci, rope a peniazom, bez ktorých by armáda a zbrane neboli.
společné hlasy

        V takejto spoločnosti sa ľahko hocikedy stane, že človek si kúpi moc. Kúpi si médiá, kúpi si dôležité podniky, kúpi si politické vzťahy a to, či má niečo v hlave, či je vzdelaný a o čo mu vlastne ide, nad tým sa skoro nikto nepozastaví.